
In Wenen (Oostenrijk) is het Natuurhistorisch Museum oftewel Naturhistorisches Museum gevestigd. Het museum is geopend in 1889 tegelijkertijd met het Kunsthistorisch Museum oftewel Kunsthistorisches Museum aan het Maria-Theresien-Platz. Het gebouw, de inrichting en meubels maken het museum al een historisch object op zichzelf en opvallend is de grote gelijkenis met het Kunsthistorisches Museum.
Museum en zijn collectie
Zo’n 250 jaar geleden is begonnen met het vormen van de collectie van objecten en inmiddels bestaat de collectie uit 30 miljoen voorwerpen. Het museum is geopend om de collectie van de Habsburgers te bewaren. Het museum toont een deel van de collectie in 39 tentoonstellingsruimtes met een totaal oppervlak ruim 8.700 vierkante meters.
Topstukken
Tot de collectie behoren een aantal topstukken zoals de Venus van Willendorf, een kopie van een skelet van Diplodocus carnegii en voorbeelden van uitgestorven dieren. Op de bovenste verdieping worden edelstenen, mineralen en meteorieten getoond naast fossielen en prehistorische kuntwerken. De eerste verdieping toont de verscheidenheid aan diersoorten.

Adres
Naturhistorisches Museum Wien
Burgring 7
1010 Wien, Austria
Tel.: + 43 1 52177-0
E info@nhm-wien.ac.at
http://www.nhm-wien.ac.at/