Een vreemde constructie van stenen als je het zo op het eerste gezicht bekijkt. Aan de buitenkant een paar vierkante stenen en in het midden een ronde steen met een gat. De constructie heeft in de prehistorie een bijzondere betekenis gehad maar welke is niet geheel duidelijk. Er zijn diverse theorien waaronder dat het is gebruikt bij overgangsriten (omdat het geheel lijkt op een geboorte waarbij men via het baarmoederhalskanaal ter wereld komt), de doorgang door het gat zou symbolisch kunnen zijn voor een overgang van deze wereld naar een andere of dat het een oude kalender is. Men an Tol is een bijzonder prehistorisch monument in Cornwall en de moeite waard om te bezoeken.
Het monument is ongeveer 3500 jaar oud en komt uit de bronstijd.

Er is slechts een enkel ander voorbeeld van een dergelijke constructie. De andere is de Tolvan steen in Gweek.
Nog altijd heeft het monument betekenis. Lokaal wordt gedacht dat een vrouw zwanger wordt als zij met volle maan zeven maal heen en weer gaat door de steen met het gat.
De Engelse band The Levellers hebben een lied gemaakt met Men an Tol als inspiratiebron. Zie hier het resultaat met filmpje :
Een ander filmpje: